Як виступити у стилі TED #3

 №3 Невербальне спілкування під час промов

Чи відчували ви колись відчуття довіри та натхнення, подивившись лише одну політичну промову? Спікери виглядають такими щирими, що ми починаємо самі відчувати те, про що вони говорять. Що за магічні слова вони використовують?

Іноді справа не в словах. Майже 80% комунікації відбувається невербальним шляхом. Тому політичні діячі проходять спеціальні навчання з публічних виступів. Американські психологи дослідили багато політичних промови та винесли 5 основних невербальних жестів, які ми можемо перейняти. 

1. Розслаблені брови

Це показує контроль над ситуацією. Це також навіює відчуття впевненості. Брови, що забагато рухаються, вказують на дискомфорт та напруженість. 

2. Зоровий контакт

Під час промови дивимося людям прямо в очі. Якщо це зйомка, погляд спрямовуємо прямо в камеру. Аудиторія скоріше повірить тому, хто дивиться їй в очі. 

3. Розслаблені руки та пальці

Деякі жести руками можуть призвести до втрати довіри: зжаті кулаки, пальці, що вказують на щось тощо. Розслаблені руки показують близькість і тепло.

4. Спокійні ноги

Багато рухів ногами або їх схрещення показують нервовість. Ставимо ноги трохи вужче ширини плечей. Це створює ефект сили, впевненості та щирості. 

5. Відсутність доторків до обличчя

Коли ми чіпаємо обличчя, аудиторія може подумати, що ми брешемо. Це також може призвести до почуття, що ми розгублені.

Існує ще й декілька жестів, які ми маємо уникати:

• Надмірне кліпання очима

З неврологічної точки зору, це говорить про те, що ми в голові думаємо про якийсь вихід, бо відчуваємо себе в пастці. Такий жест можна спостерегти у спікерів, які не бажають говорити на певну тему.

• Напруга в щелепних м’язах

Це вказує на проблему спікера з озвучуванням чогось. Цей жест проявляється, коли люди бояться, що хтось зрозуміє їх щирі відчуття або думки.

• Пауза для вдиху

Цей жест вказує на нашу нещирість. Він говорить про те, що в нас виникає внутрішній конфлікт. Гравці в покер таким чином аналізують які карти має їх суперник.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

10 подкастів для саморозвитку та натхнення☺️🧠📚

Стереотипи

Річ у тім...