Як виступити у стилі ТED #4
№4 Поради від одних з найвпливовіших спікерів
Приблизно 70% українців страждають від фобій. І страх публічних виступів входить у топ-10 між страхом війни та страхом бути звільненим. Виходячи на сцену (або включаючи мікрофон в Zoom), ми можемо відчути себе паралізованими. Навіть найдосвідченіші спікери мають цю проблему. Тому пропонуємо переглянути їх поради з того, як ввійти в емоційний потік і зробити гарну презентацію.
1. Даніель Пінк
Даніель Пінк — американський письменник і журналіст. Він автор 4 книг бестселерів New York Times. У 2009 році Даніель виступав з промовою «Пазл мотивації» на TED. Запис промови набрав 27 мільйонів переглядів (https://www.ted.com/talks/dan_pink_the_puzzle_of_motivation?language=uk).
Порада Даніеля Пінка:
«Говорити щось важливе — краще, ніж говорити важливі речі. Наша мета — не показати аудиторії, скільки ми знаємо, а залишити її з однією ідеєю або закликом до дії».
2. Мартін Лютер Кінг
Мартін Лютер Кінг — лідер руху за громадянські права 1960-х років. Американське товариство ораторського мистецтва визнало промову «У мене є мрія» найкращою і найвідомішою у ХХ столітті (https://www.youtube.com/watch?v=vP4iY1TtS3s).
Порада Мартіна Лютера Кінга:
«Коли ми говоримо, найважливіше — зліт і посадка. Ми маємо вирішити, як залучити аудиторію до нашої теми, а потім як приземлити їх з новими поглядами. Але в проміжках між зльотом та посадкою можна летіти неймовірно високо».
3. Мерилін Шерман
Мерилін Шерман — американська спікерка. Мерилін читає мотиваційні промови таким компаніям як Coca-Cola, Ford, NASA, Boeing та іншим.
Порада Мерилін Шерман:
"Перед будь-якою презентацією я ставлю собі 2 запитання: 1. Чи вірю я у те, що розповідаю? 2. Чи несу я цінність аудиторії? Якщо відповіді позитивні, то всі інші нерви — наше его (Як я виглядаю? Що про мене думають? Чи сподобаюся їм? тощо). Фокусуємося на тому, що ми несемо аудиторії та все буде добре".
Коментарі
Дописати коментар