Про кібербулінг для підлітків
Серед українських підлітків зростає залежність від соціальних мереж, інтернету та азартних ігор.
Такі тенденції зафіксовані в дослідженні, проведеному за сприяння ЮНІСЕФ, розповіла на презентації роботи в Укрінформі міжнародний координатор проєкту ESPAD (Італія) Сабріна Молінаро.
“У дослідженні 2019 року глибше описані тенденції, пов'язані з ризикованою поведінкою, азартними іграми, інтернетом. Ми почали їх спостерігати у 2015 році та побачили, що зростання шкідливого впливу цих тенденцій становить таку ж велику загрозу, як і вживання психотропних речовин”, - сказала Молінаро.
Так, за даними дослідження, 44,7% підлітків у робочі (навчальні) дні проводить у соціальних мережах 4 години та більше (34,1% хлопців та 54,6% дівчат). Дослідники опитали підлітків щодо булінгу в їхніх навчальних закладах.
Кожен десятий опитаний (10,2%) повідомив, що був жертвою булінгу протягом останніх 2-3 місяців (9,7% хлопців та 10,6% дівчат).
5,7% підлітків визнали, що брали участь у булінгу проти інших, серед хлопців таких більше, ніж серед дівчат (відповідно 6,9% та 4,7%).
Кожен четвертий (25,8%) підліток зазначив, що спостерігав випадки булінгу, проте особисто в них участі не брав (24,4% хлопців та 27,2% дівчат).
Серед жертв булінгу більше третини (37,5%) респондентів ігнорували його, ще 28,9% намагалися чинити опір самостійно - як фізично, так і словесно. Майже кожен п’ятий (18,7%) опитаний з-поміж жертв булінгу шукав підтримки у батьків, а 13,5% - у друзів.
Основні причини, з яких жертви булінгу його ігнорували, такі: «це не було для мене проблемою» - 30,1%; невіра в результат в разі певної дії – 29,3%; острах нових випадків булінгу – 11,6%.
Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.
https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling
Ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.
https://youtu.be/uQxPlORS834
Про чат-бот "Кіберпес", створений для допомоги у боротьбі з кібербулінгом.
https://www.kmu.gov.ua/news/prezentovano-chat-bot-kiberpes-dlya-dopomogi-u-borotbi-z-kiberbulingom
Коментарі
Дописати коментар